Neformaliojo ugdymo siekis –

ieškoti ir atskleisti talentus.

Mokykloje organizuojamas trijų tipų neformalusis ugdymas (būreliai)

Mokyklos būreliai

Mokyklos būreliai – nemokami užsiėmimai vaikams po pamokų, ugdantys bendruosius vaikų gebėjimus muzikos, dailės, sporto, šokio, etninės kultūros ir socialinių kompetencijų srityse. Pagrindinis būrelių tikslas – atskleisti vaikų gebėjimus, apie juos informuoti tėvus, kad esant poreikiui ir galimybėms vaiko talentai būtų nenutrūkstamai ugdomi. Užsiėmimus veda kvalifikuoti mokykloje dirbantys pedagogai. Būrelių veikla organizuojama ir rezultatas formuojamas taip, kad būrelius lankantys vaikai galėtų reprezentuoti mokyklą.

Bendradarbiavimas su muzikos ir dailės mokyklomis

Bendradarbiavimas su muzikos ir dailės mokyklomis – tai galimybė, kad vaikai pirmųjų muzikos ir dailės mokyklų klasių programas įsisavintų ne eidami į konkrečią įstaigą, o mokykloje, mokytojui atėjus į mūsų mokyklos patalpas. Užsiėmimai organizuojami po pamokų.

Miesto būreliai

Miesto būreliai – tai užsiėmimai vaikams po pamokų mokykloje, kuriuos organizuoja laisvieji mokytojai arba miesto neformaliojo ugdymo įstaigos. Užsiėmimus vedantys mokytojai mokyklos patalpose organizuoja užsiėmimus, už kuriuos tėveliai moka nustatytą mokestį konkrečiai įstaigai. Dažniausiai vaikai renkasi informacinių technologijų, gamtamokslinius, meno krypčių būrelius.

Jėzuitiškajam ugdymui(si) itin svarbu puoselėti mokinių vaizduotę, jausmus, kūrybiškumą ne tik per visus dėstomuosius dalykus, bet ir per būrelius ir visas kitas papildomas veiklas. Intelektualinio mokymosi išplėtimas iki talentų atskleidimo ne tik mokymosi srityje – tai esminė pilnaverčio asmens sąlyga ir būdas sutikti Dievą, apreiškiantį save per grožį.

Kaip viskas veikia?

Neformalusis ugdymas mokykloje prasideda nuo spalio 1 d. Rugsėjo mėn. yra organizuojamas BŪRELIŲ ŠURMULYS, kuomet mokytojai pristato visus būrelius ir vaikai su tėveliais turi galimybę su jais susipažinti. Po to yra formuojamos grupės ir jei siūlomos veiklos grupėje susirenka reikiamas vaikų skaičius, užsiėmimai organizuojami visus mokslo metus.