Priešmokyklinio ugdymo tikslas –

saugus vaikų pasiruošimas mokyklai.

Priešmokyklinis ugdymas

Priešmokyklinis ugdymas – ypatingai svarbus etapas, kuomet vaikai visiškos integracijos principu yra ruošiami pradinio ugdymo programai, t. y. mokyklai. Priešmokyklinio ugdymo tikslas mokykloje yra stiprinti vaiko socialines kompetencijas, atskleisti mokymosi galias.

Ugdant vaikus priešmokyklinėje ugdymo grupėje ypatingai didelis dėmesys yra skiriamas akademiniam vaikų paruošimui pirmai klasei pagal mokykloje dėstomas programas ir mokyklos kultūros pagrindų formavimui. Priimant vaikus į priešmokyklinio ugdymo grupę prioritetas yra teikiamas tęstiniam mokymui pradinėse klasėse.

Priešmokyklinuko diena

• Veiklos prasideda 8.00 val. RYTO AUŠROS užsiėmimu. RYTO AUŠRA – įvadas į dieną, prašymų laikas, susikaupimas prieš veiklas ir dienos pavedimas Dievui.
  • Per dieną veiklos organizuojamos apie 6,5 val. Vaikai yra ugdomi pagal bendrąsias priešmokyklinio ugdymo programas. Ugdymo procese stebima, atskleidžiama ir stiprinama vaikų gebėjimas veikti grupėje, taip pat individualios vaikų galios.
  • Tarp veiklų mokytojas organizuoja pertraukas. Paskirtu laiku yra numatyta pusryčių, pietų ir lauko pertraukos.
  • Į veiklas papildomai integruojama muzika, šokis, tikyba, anglų kalba, informacinės technologijos, smulkiosios motorikos lavinimo pratybos, plaukimo pratybos baseine.
  • Veiklos baigiasi DIENOS ŠVIESOS užsiėmimu. DIENOS ŠVIESA – dienos aptarimas, į(si)vertinimo laikas ir laikas padėkoti Dievui ir artimui už dieną.
  • Vaikai gali lankyti visus mokykloje vykstančius būrelius (nebent yra kitokia mokytojo rekomendacija dėl amžiaus).
  • Po veiklų vaikai gali likti mokykloje iki 17.15 val.
Neformalusis ugdymas